Tadaaa, daar is ‘ie dan. De allereerste Healthy Wanderlust Kitchen video staat nu op YouTube! Voor het eerste recept heb ik het heel simpel gehouden, we gaan een beetje rustig van start. Echter krijg ik in mijn omgeving vaak de vraag hoe ik mijn home made Granola maak. Dus leek dit mij leuk om mee te beginnen. Het is een gezond ontbijtje, dat makkelijk mee te nemen is en bovendien veel energie geeft. Bak jij met mij mee?
Dit recept is voor ongeveer 1 week, hier kan je dus weer even mee voort!
Benodigdheden:
- 120 gram havermout
- 80 gram noten (ongebrand en het lekkerste is om een mengsel van verschillende noten te gebruiken)
- 30 gram rozijnen
- 6 gedroogde abrikozen
- 1 el lijnzaad
- 2 el agave siroop
- 2 el kokosolie
- 2 tl kaneel
- 1tl gemberpoeder
- 40 gram pure chocolade (85%).
Bereidingswijze:
- Verwarm de oven voor op 200 graden.
- Hak de noten in grove stukjes, doe hetzelfde met de abrikozen.
- Verwarm in een pannetje de agave siroop (dit hoeft niet te koken!) tot het helemaal vloeibaar is, voeg hier de 2 el kokosolie aan toe en roer goed door.
- Gooi de havermout, noten, rozijnen, abrikozen, lijnzaad, kaneel en gemberpoeder bij elkaar in een schaal, schep goed door elkaar en giet hier de agave siroop/kokosolie overheen. Meng alles met je handen, het resultaat zal een kleverige massa zijn en dit is precies wat je wil!
- Smeer een bakblik in met kokosolie en verdeel de massa over het blik. Verdeel alles goed en zorg ervoor dat de massa overal even dik is. Met de achterkant van een lepel strijk je alles mooi glad.
- Plaats het bakblik nu voor gedurende 20 minuten in de oven. Dit verschilt per oven dus kijk om de zoveel tijd even naar de kleur van de bovenkant. We gaan voor een goudbruine kleur.
- Haal het bakblik uit de oven en laat dit gedurende 3 uur goed afkoelen voor je de granola uit het blik haalt.
- Daar zijn we weer! Haal nu alles voorzichtig uit het bakblik en schep de granola over in een lucht dichte pot.
Voor de versiering: (optioneel!)
- Breng een pannetje water lichtjes aan de kook en plaats een kom met daarin de pure chocolade er bovenop. (Op deze manier kan je de chocolade goed laten smelten zonder dat het aanbrand)
- Als de chocolade helemaal gesmolten is haal je de kom van de pan af.
- Giet de chocolade voorzichtig in dunne sliertjes over de granola heen. Op deze manier heeft de granola een subtiele chocolade smaak!
Lukte het jullie ook om dit te maken?
Stay tuned for a lot more video’s on Healthy Wanderlust Kitchen!
Volgen jullie Healthy Wanderlust al op Facebook?
Gebruik #healthywanderlust als je één van mijn gerechten maakt, super leuk om te zien!
[…] home made granola […]