Opzoek naar lekkere, makkelijke en vegatarische hapjes? Deze bladerdeeg spinazie puffs zijn perfect om op tafel te toveren met een verjaardag of tijdens een gezellig avondje bank hangen op zaterdag. Disclaimer: niet het meest gezonde recept dat jullie van mij gewend zijn, maar wel heel lekker!


Wat heb je nodig? (Voor ongeveer 24 kleine ‘puffs’ )

  • 170 gram spinazie á la creme
  • 6 blaadjes bladerdeeg
  • 100 gram ricotta
  • parmezaanse kaas
  • pijnboompitjes
  • 1 ei
  • peper en zout.

Bereidingswijze:

  1. Haal 15 minuten voordat je aan de slag gaat de bladerdeeg uit de diepvries en laat deze ontdooien.
  2. Tegelijkertijd doe je de spinazie in een pannetje en laat je dit langzaam ‘smelten’ op een laag vuurtje, vergeet niet af en toe te roeren!
  3. Vervolgens laat je de warme spinazie even goed afkoelen.
  4. Wanneer dit klaar is voeg je de ricotta toe en meng je dit goed door elkaar.
  5. Voeg vervolgens zoveel parmezaanse kaas toe als jij lekker vindt. Persoonlijk zou ik het houden op een klein handje vol, anders wordt het wel erg overheersend.
  6. De pijnboompitjes rooster je even in een koekenpan tot ze goudbruin zijn en vervolgens voeg je deze ook toe aan het mengsel. Strooi nog wat gemalen peper en een snufje zout erbij en het vullen kan beginnen!
  7. Snij de blaadjes bladerdeeg in 4 gelijke kleine vierkantjes.
  8. Verdeel vervolgens in kleine hoeveelheden het mengsel over alle 24 vierkantjes bladerdeeg. Daarna vouw je de hoekjes naar elkaar en druk je die zachtjes dicht.
  9. Op de foto zie je dat ik bij de een 2 zijkantjes heb open gelaten en de ander geheel heb gesloten. Whatever you like!
  10. Verwarm de oven voor op 180 graden.
  11. Klop 1 ei in een kommetje en bestrijk met een kwast alle bladerdeeg puffs hiermee.
  12. Nu kunnen ze in de oven! Zet de timer op 20 minuutjes en haal de hapjes (pas) uit de oven als ze mooi goudbruin zijn. Ready to serve!

Best makkelijk toch? Wat zijn jouw favoriete party snacks?

Volgen jullie Healthy Wanderlust al op Facebook? 
Gebruik #healthywanderlust als je één van mijn gerechten maakt, super leuk om te zien!

 

Liefs, Merel

 

Pin It on Pinterest

Share This